تماس با ما
Jenny

شماره تلفن : 86-19925421817

WhatsApp : +8613724374817

تجهیزات انتقال سیگنال - مبدل فیبر رسانه

October 30, 2020

مبدل فیبر رسانه را مبدل فوتوالکتریک نیز می نامند که یک واحد تبدیل رسانه انتقال اترنت است و سیگنال های الکتریکی جفت پیچ خورده کوتاه و سیگنال های نوری مسافت طولانی را مبادله می کند.

 

زاویه مشاهده متفاوت باعث می شود که مردم درک متفاوتی از مبدل رسانه فیبر داشته باشند.به عنوان مثال ، با توجه به میزان انتقال ، آنها به مبدل های فیبر 10M ، 100M ، 10 / 100M تطبیقی ​​و 1000M فیبر منفرد تقسیم می شوند.

با توجه به حالت کار ، می توان آن را به مبدل فیبر رسانه که در لایه فیزیکی کار می کند و در لایه پیوند داده کار می کند ، تقسیم کرد.

از نظر ساختاری ، می توان آن را به مبدل های فیبر رومیزی (مستقل) و فیبر رک تقسیم کرد.

با توجه به فیبرهای دسترسی مختلف ، دو نوع وجود دارد: مبدل رسانه فیبر چند حالته و تک حالته.

علاوه بر این ، مبدل رسانه فیبر تک فیبر / فیبر دو فیبر ، مبدل رسانه فیبر برق داخلی / برق داخلی و همچنین مبدل رسانه فیبر مدیریت شده / کنترل نشده وجود دارد.

 

فرستنده و گیرنده های فیبر نوری با تکیه بر تراشه های سوئیچینگ با عملکرد بالا و بافرهای با ظرفیت بزرگ ، محدودیت 100 متری کابل های اترنت را می شکنند ، در حالی که به طور واقعی عملکرد غیر مسدود کننده انتقال و سوئیچ را به دست می آورند ، همچنین ترافیک متعادل ، جداسازی درگیری ها و توابع تشخیص خطا و غیره امنیت و ثبات بالا را در هنگام انتقال داده تضمین می کنند.

 

در واقع ، مبدل رسانه فقط تبدیل داده بین رسانه های مختلف را انجام می دهد ، که می تواند ارتباط بین دو سوئیچ یا کامپیوتر را در عرض 0-100 کیلومتر درک کند ، اما برنامه واقعی گسترش بیشتری دارد.

1. پیوند بین سوئیچ ها را درک کنید.

2. اتصال بین سوئیچ و کامپیوتر را درک کنید.

3. پیوند بین رایانه ها را درک کنید.

4. رله انتقال: هنگامی که فاصله واقعی انتقال از فاصله اسمی انتقال مبدل رسانه بیشتر باشد ، به خصوص هنگامی که فاصله انتقال واقعی از 100 کیلومتر بیشتر باشد ، اگر شرایط سایت اجازه دهد ، از دو فرستنده گیرنده برای رله پشت به پشت استفاده می شود.این یک راه حل بسیار مقرون به صرفه است.

5. تبدیل تک حالته چند حالته: در صورت نیاز به اتصال فیبر تک حالته چند حالته بین شبکه ها ، می توان یک فرستنده و گیرنده چند حالته و یک فرستنده گیرنده تک حالته را به پشت وصل متصل کرد ، که این مسئله مشکل چند حالته را حل می کند تبدیل فیبر.

6. انتقال WDM: هنگامی که منابع کابل نوری از راه دور کافی نیستند ، به منظور افزایش میزان استفاده از کابل نوری و کاهش هزینه ، می توان از مبدل رسانه و WDM برای انتقال دو کانال اطلاعات روی هم استفاده کرد همان جفت فیبرهای نوری.