تماس با ما
Jenny

شماره تلفن : 86-19925421817

WhatsApp : +8613724374817

ویژگی های فن آوری GPON

July 15, 2019

پشتیبانی از حالت منبع TDM ، داده های IP و خدمات ویدیویی ، از جمله خدمات بازی سه گانه "IPTV" ، و یک یا چند کاربر را قادر می سازد به طور مداوم و تنظیم پهنای باند در طول زمان.


GPON IGMP Proxy و IGMP Snooping توابع multicast را فراهم می کند ، این امر کنترل multicast را تسهیل می کند و نیازهای خدمات چندکاره IPTV را بهتر برآورده می کند.


1. ظرفیت بزرگ ، می تواند مشکل تنگنا شبکه دسترسی را حل کند
سیستم شبکه GPON کلاس Gigabit (Gigabit PON) با downlink 2.488Gbps و سرعت اتصال به حداکثر سرعت 1.244Gbps می تواند از طریق ماژول داخلی CWDM به 10Gbps برسد. چنین نرخ خط بالا خدمات بیشتری را پشتیبانی می کند و به معنای درآمد بیشتر است.


2. پهنای باند بالا و اشتراک منابع
GPON دارای پهنای باند بالایی نزدیک به 2.5G است که تنگنای اصلی پهنای باند شبکه دسترسی نوری را باز می کند و یک پایه پهنای باند با کیفیت بالا را برای توسعه آینده خدمات جدید (شبکه IP IP ، پخش سه گانه و غیره) ایجاد می کند. علاوه بر این ، پهنای باند بالا منحصر به فرد کاربر (FTTH) است یا توسط چندین کاربر (FTTB یا FTTC و غیره) به اشتراک گذاشته می شود و اولویت و تضمین QoS را فراهم می کند.


3. راندمان انتقال بالا
تمام داده های انتقال با استفاده از پروتکل جدید سازگاری GFP به یک ساختار فریم با طول ثابت 25us محصور می شوند. در مقایسه با فناوری های APON و EPON ، بایت های سربار کمتری و راندمان انتقال بالاتری دارد. پهنای باند انتقال تقریبا 2.5G در مورد تقاضا ، بازده انتقال GPON 93٪ است ، در حالی که بازده انتقال A / BPON و EPON به ترتیب 70٪ و 49٪ است. میزان خط و کارایی و تقسیم بندی GPON زیاد است ، بنابراین انعطاف پذیری را فراهم می کند.


4. ساختار شبکه دسترسی انعطاف پذیر و گسترش انعطاف پذیر
سیستم های GPON می توانند چندین توپولوژی شبکه مانند حلقه و درخت را پشتیبانی کنند. ستون فقرات فقط به فیبر تک هسته ای / دو هسته ای نیاز دارد و از طریق شبکه توزیع نوری منفعل (ODN) به خدمات مختلفی دسترسی پیدا می کند. ظرفیت انشعاب GPON 1:32 است که فراتر از دسترس دستگاههای فعال است. به عنوان مثال ، برای یک سایت توسعه جدید ، فقط لازم است که یک فیبر هسته را از درگاه شاخه رزرو شده نزدیکترین تقسیم کننده نوری منفعل به قسمت نصب ترمینال شبکه نوری جدید ONT / ONU استخراج کنید و فقط تعداد ONT / ONU را افزایش دهید. برای دستیابی به گسترش ظرفیت بنابراین ، کاربر می تواند به صورت نورد توسعه یابد. و هزینه ساخت شبکه می تواند بسیار کاهش یابد.