تماس با ما
Jenny

شماره تلفن : 86-19925421817

WhatsApp : +8613724374817

آیا مبدل های رسانه ای فیبر باید به صورت جفت استفاده شوند؟

July 30, 2019

آیا مبدل های رسانه ای فیبر باید به صورت جفت استفاده شوند؟ آیا گیرنده های رسانه ای تشخیص می دهند که یکی دریافت شده است و دیگری ارسال می شود؟ یا تا زمانی که آنها مبدل رسانه دو قطعه هستند ، می توان از آنها به صورت جفت استفاده کرد؟ اگر مبدل رسانه باید به صورت جفت استفاده شود ، آیا لزوماً همان مارک و مدل است؟ یا می توانید از ترکیبی از مارک ها استفاده کنید؟

مبدل های رسانه ای به طور کلی به عنوان وسایل تبدیل فوتوالکتریک به صورت جفت استفاده می شوند ، اما همچنین می توان از آنها با سوئیچ فیبر ، یا با فرستنده های SFP استفاده کرد. در اصل ، تا زمانی که طول موج انتقال نوری و قالب بسته سیگنال یکسان باشد و هر دو از یک پروتکل مشخص پشتیبانی کنند ، همه آنها می توانند به ارتباط فیبر نوری برسند.

عموماً گیرنده های فیبر دوتایی (دو فیبر مورد نیاز برای برقراری ارتباط عادی) به انتهای فرستنده و انتهای گیرنده تقسیم نمی شوند. فقط فرستنده تک فیبر (که به یک فیبر برای برقراری ارتباط عادی نیاز دارد) دارای انتهای فرستنده و انتهای گیرنده خواهد بود.

چه یک گیرنده فیبر دوتایی یا یک فرستنده تک فیبر باشد ، برای استفاده از مارک های مختلف به صورت جفت سازگار است. با این حال ، نرخ های مختلف (100 مگابیت و گیگابایت) و طول موج های مختلف (1310 نانومتر و 1300 نانومتر) با یکدیگر سازگار نیستند. علاوه بر این ، حتی یک فرستنده تک فیبر و یک فرستنده فیبر دوگانه از همان مارک تجاری ، یک جفت را تشکیل نمی دهند. آنها نمی توانند قابل تعامل باشند.

گیرنده فیبر دوتایی یک درگاه TX (پورت انتقال دهنده) و یک درگاه RX (درگاه دریافت) دارد. هر دو پورت از طول موج یکسان 1310 نانومتر استفاده می کنند و گیرنده نیز 1310 نانومتر است ، بنابراین دو فیبر موازی در اتصال متقابل به هم متصل می شوند. فرستنده تک فیبر تنها یک درگاه دارد که هم عملکرد انتقال دهنده و هم عملکرد گیرنده را پیاده سازی می کند. از فناوری چند برابر کننده تقسیم طول موج برای انتقال و دریافت دو سیگنال نوری با طول موج های مختلف بر روی یک فیبر نوری استفاده می کند. معمولاً از طول موجهای 1310 نانومتر و 1550 نانومتر استفاده می كنند.

مارک های مختلف فرستنده فیبر نوری پروتکل های اترنت را پشتیبانی می کنند. آنها با فرستنده های همان مشخصات قابل تعامل هستند ، اما برخی از گیرنده ها برخی از کارکردها (مانند آینه کاری) را اضافه می کنند و از برخی پروتکل ها پشتیبانی می کنند. اگر گیرنده های دیگر این عملکرد را ندارند ، این مورد پشتیبانی نمی شود.

اگر به مبدل رسانه ای یا سایر محصولات فیبر نوری نیاز دارید ، لطفا با ما تماس بگیرید. با 10 سال تجربه در صنعت ارتباطات فیبر نوری ، ما خوشحال می شویم محصولات تضمین شده را با قیمت مناسب به شما ارائه دهیم!

تلفن / whatsapp / wechat: +86 18126089476.