تماس با ما
Jenny

شماره تلفن : 86-19925421817

WhatsApp : +8613724374817

اصل PON

October 30, 2020

با رواج فناوری اترنت در شبکه کلانشهرها و توسعه فناوری دسترسی باند پهن ، مردم فناوری های PON باند پهن را با نرخ 1 گیگابیت بر ثانیه یا بیشتر پیشنهاد کرده اند ، از جمله فناوری های EPON و GPON: "E" به اترنت اشاره دارد ، " G "به سطح گیگابیت اشاره دارد.

 

استانداردهای مربوط به EPON و GPON توسط سازمانهای استاندارد مختلف تدوین می شود.در این میان ، EPON توسط IEEE 802.3ah پیشنهاد شده است که ترکیبی از فناوری اترنت و فناوری PON است.هدف آن دستیابی به یک ساختار دسترسی به فیبر نوری بیت اترنت بیت اترنت از نقطه به چند نقطه است.فناوری GPON توسط ITU استاندارد شده است ، هدف اصلی دستیابی به نرخ Gbit / s است و می تواند از چندین سرویس پشتیبانی کند و همه سرویس ها را بهینه کند.

 

PON از ترمینال خط نوری (OLT) ، فتوسنتز / شکاف دهنده (Spliter) و واحد شبکه نوری (ONU) تشکیل شده است و یک توپولوژی درخت را اتخاذ می کند.OLT برای تخصیص و کنترل اتصال کانال در دفتر مرکزی قرار گرفته است و دارای عملکردهای نظارت ، مدیریت و نگهداری در زمان واقعی است.ONU در سمت کاربر قرار می گیرد ، و OLT و ONU از طریق یک فتوسنتز / تقسیم کننده منفعل متصل می شوند.

آخرین اخبار شرکت اصل PON  0

PON از فناوری Wavelength Division Multiplexing (WDM) برای پردازش همزمان انتقال سیگنال دو طرفه استفاده می کند.سیگنال های بالادست و پایین دست از طول موج های مختلفی استفاده می کنند ، اما در همان فیبر نوری منتقل می شوند.جهت از OLT به ONU / ONT جهت پایین دستی و بالعکس جهت بالادست است.جهت پایین دستی از 1490nm استفاده می کند ، و جهت بالادست از 1310nm استفاده می کند.

آخرین اخبار شرکت اصل PON  1